Commodore 64 stílusú streamdeck
Tulajdonságok:
• 11 programozható és kombinálható nyomógomb • kijelzőn óra és stopper funkció (start, pause, reset) • RFID kártya olvasó egyedi funkcióval • kijelző fényerő szabályzó • csipogó • USB csatlakozás eredeti JOY csatlakozóval • WIFI-n keresztüli programozhatóság, számítógépről vagy akár mobiltelefonról •
MI EZ AZ KÜTYÜ?
Ha már kell egy streamdeck a kényelmes adásvezérléshez, akkor legyen az egy saját eszköz. Így született meg a kezdő gondolat.
Majd némi álmodozás után megtaláltam a megfelelő kiinduló pontot, egy Commodore 64-ben. Sajnáltam volna egy jó állapotút felhasználni erre a célra. Régóta kedvelem ezt a kis gépet, ezért volt egy a szekrényben amit egy bolhapiac porából mentettem meg. Gondoltam jobb sorsot érdemel. Ez 2005-ben volt és azóta pihen elrejtve a szekrényben.
De eljött az idő, hogy újjászülessen egy teljesen más funkcióban, megtartva a jellegzetességeit. A doboznál igyekeztem megtartani a legtöbb klasszikus részletet, mint a logo, power led, gombok a doboz lekerekítései, és rácsai. Még az eredeti szakadt kis matricát is megtartottam, ami az alján van. Szinte alig maradt hulladék ami a szemétbe került volna. Azonnal adta magát a forma. 29 adás, 145 órányi vágás, ragasztás tömítés, csiszolás és festés után született meg a végleges forma.
Az USB csatlakozáshoz egy eredeti JOY csatlakozót használtam fel. Ez a kábel teljesen értelmetlenül hevert a szekrényben, nem is tudtam róla, hogy nekem van ilyenem. Számítógéphez csatlakoztatva, azonnal felismeri a rendszer, mint RETROCREATIVE Streamdeck. A billentyűzet felprogramozását, akár wifin keresztül is megtehetem. Annyira sokoldalú a programozása, hogy jobb ha élőben mesélem el ezt neked.
A kitűnő elektronikai panelért és a benne lévő programért nagyon hálás vagyok @imeszaros Istinek, aki megkérdezte, hogy besegíthet e ezen a területen, mert neki ez a hobbija és imádja csinálni. Nem bántam meg, elképesztő odafigyelléssel oldotta meg, ezt a feladatot. KÖSZÖNÖM!
DRÁMA - másodjára minden jobb lesz
Természetesen itt is megfordult a dráma szelleme, nehogy már egyszerű legyen az élet.
Mikor elkészültem a teljes belső felépítéssel, ezt becsomagoltam egy dobozkába. Billentyűzetet, JOY kábelt, kártyaolvasót és a többi kis elektro cuccot. El is indult az útjára a csomag Istihez, hogy elkészítse az elektronikát. A doboz utazott, utazott, utazott, és eltűnt. Felhívtam a csomagküldő céget, hogy mégis mi a helyzet a csomaggal. Azt mondták semmi gond, a depóban van és holnap megy tovább a címzetthez. OKKÉ! Ennek fényében haladtam tovább a projektekkel és nem aggódtam. Egy hét elteltével a csomag nem érkezett meg. Kicsit kezdtem aggódni. Felhívtam a céget újra. Az illetékes azt mondja hát nem találják a csomagot. A depóba beérkezett, de ott eltűnt. Hmmm keresik. Pár nap keresés után semmi. Kaptam az infót, hogy jelentsem be elveszettnek, majd kártérítenek.
Meséltem az ügyfelesnek, hogy ez egy egyedi termék. Nem tudom leírni mi ez és nem lehet mellé hivatalos árat biggyeszteni. Itt megjegyezném, hogy ha nem tudom számlával igazolni a termékeket, akkor a feladási ár alapján számolnak ki egy összeget. Ki is számlázhattam volna a munkadíjat, de valószínű ez nem felelt volna meg a szabályoknak. Mesélem tovább a történetet az ügyfelesnek. Ráadásul sok ember nézte végig, ahogy ez a cucc élőben készül. Még is nekik mit mondjak? Elhagyta a cégük? Türelmesen és kedvesen beszéltem, mert tudtam, hogy nem ő tehet a dologról. Annyit mondott, keresik tovább.
Eltelt 3 hét.
Úgy döntöttem újra építem a billentyűzetet és beszerzem az elektronikai cuccokat is. szerencsére billentyűzetet találtunk egy másikat, sajna JOY csatit már nem tudtam szerezni. Így az álom kütyü nem lesz teljes. Két napi munkával újra gyártottam a belső részt, és útnak eresztettem ismét a csomagot.
Mondanom sem kell, hogy volt némi gyomorgörcsöm. Egy másik céggel elindult a csomag. Suhant, ment az útján.
Pár nap múlva meg is érkezett.
Aznap telefonon hív a másik cég, hogy küldenének egy fotót a csomagról, hogy azonosítsam az e az én csomagom. És hát igen ott volt. Minden, hiánytalanul. Közölték azonnal viszik a címzettnek.
Így kellett kétszer nekifutni a projektnek.





